Tep-Wood

Tep-Wood plaadi kasutamisvõimalusedTEP-WOOD plaatide süsteem on multifunktsionaalne ehitusmaterjal, mis baseerub fiibermatil ja toodetakse kasutades Eltomation seadmeid (Holland).

TEP-WOOD plaadid on puit-ja-tsemendimaterjal ning koosneb 60% puit-villast ja 40% Portland tsemendist loodusliku mineraliseerumisagendi lisandiga.

Puit-vill on lindikujuline fiiber, 0.2-0.5 mm paks, l-8 mm lai ja kuni 250 mm pikk, valmistatud puidust kasutades spetsiaalseid seadmeid. Puit-vill fiibermatis toimib nagu täiteaine. Tänu kõrgele puidu sisaldusele, on plaatidel väärtuslikud puidu omadused,sellised nagu naturaalne ökoloogiliselt puhas materjal, selle tugevus ja väga hea soojusisolatsioon.

Teine oluline komponent plaatide tootmisel on portland tsement, klass 500, mis moodustab kõvastudes tugeva, pikaealise, külmakindla ja niiskuskindla plaatide materjali. Madala kontsentratsiooniga vedelklaasi lahust kasutatakse puit-villa mineraliseerumiseks.

Tänu optimaalsele valitud koosseisule on TEP-WOOD plaadid tugevad ja vastupidavad, on kõrge tulepüsivuse ja niiskuskindlusega, pakkudes hoonetele nõutaval tasemel soojus-ja heliisolatsiooni. Pealegi on neil sellised omadused nagu pragunemis-, külmakindlus  ning bioloogiline vastupidavus. Plaate on lihtne töödelda ja paigaldada; neil on stabiilsed geomeetrilised mõõtmed ja saab kasutada kõikide kaasaegset tüüpi elamute ehitamiseks.

Lae alla Tep-Wood plaati tutvustus siit

Tep-Wood plaadi tehnilised lahendused.pdf